קניית אוכל בזמן דיאטה

דיאטה | קניות | קניות נבונות לדיאטה
איך לבצע קניות בסופר בזמן דיאטה
המזון שנמצא בביתנו הוא אחד הפרמטרים בהם יש להתחשב כאשר מבצעים דיאטה. למרות שלא תמיד חושבים על הקשר בין האוכל שנמצא בארון לבין הצלחת דיאטה או הפחתת משקל, הרי שנראה כי קיים קשר, שהופך לרלוונטי בהזדמנויות שונות ובמיוחד כאשר תוכנית דיאטה מגיעה לשלב של קושי או משבר, אף אם מדובר בדיאטה קלה, דיאטה מהירה או דיאטה מאוזנת שאינה דיאטת כאסח.
בזמן משבר, כאשר תוכנית הרזיה אינה תואמת לציפיותנו (אם למשל דיאטה אינה דיאטה מהירה כמו שחשבנו או דיאטה קלה כמו שקיווינו, או אם אנו נתקלים בשלב של עצירה בירידה במשקל), הקושי הנפשי מוביל במקרים רבים להרהורי חרטה כמו : "אם דיאטה בכלל שווה את המאמץ ?", "אחרי הכל אני לא מצליח לרזות?", "גם לעשות דיאטה לפי הספר ולגם לא להפחית במשקל?" וכו'. בזמן משבר כזה של דיאטה, נטייה טבעית של רבים מאיתנו היא להשבר ולרוץ אל המקרר או אל הארון, לשכוח מהי תזונה נכונה ולאכול דברים שמנענו מעצמנו כאשר דבקנו בתפריט דיאטה מחמיר.
ברור שברגע זה, אם הארון אינו מכיל דברים מפתים רבים או שיש איזה חטיף שאינו משמין במיוחד, הרי שגם אם נישבר ונמעד, המעידה לא תהיה בלתי הפיכה ומה שנאכל לא יסכן באופן משמעותי ויהווה סכר להידרדרות ווויתור מוחלט על תכנית הדיאטה.
לכן, כבר כשאנו מבצעים קניות של מוצרי מזון, הדבר יכול להשליך ולהשפיע על המשך או הצלחה של דיאטה.
עצות לקניות נבונות בזמן דיאטה
כיצד אם כן ניתן לבצע קניות של מוצרי מזון בזמן דיאטה או אם אנו רוצים לרזות או לרדת במשקל (אך גם כאשר חשוב לנו לשמור על תוצאות הרזיה לאורך זמן )? אפשר מנות כמה טיפים שיוכלו לסייע לנו להגיש מטרות אלו.
1. לפני ביצוע קניות יש להכין רשימה מסודרת המורכבת בעיקר ממצרכים הדרושים להכנת מתכוני דיאטה המהווים חלק מתפריט דיאטה. חשוב להכין את הרשימה על "בטן מלאה", שכן ברגע שאנו רעבים, הרציונל עלול להפסיד לדחפים ומהר מאוד יתווספו לרשימה גם מוצרים מיותרים ומשמינים.
2. גם את הקניות יש לבצע על בטן מלאה. כאשר מגיעים רעבים, גם אוכל שאינו טעים במיוחד, נראה מפתה והנטיה הטבעית היא לקנות יותר מזון בכלל, מזון שאינו דיאטטי או אוכל משמין, עתיר קלוריות, סוכרים וכיו"ב. כאמור, יותר מזון כזה בביתנו, יקשה עלינו בהמשך לעמוד בפיתוי ולדבוק בתוכנית דיאטה שקבענו לעצמנו.
3. בחרו צ'ופר או שניים שאינם עתירי קלוריות במקום למנוע מעצמכם מאופן מוחלט צריכה של מוצרים בעלי ערך קלורי שאינו נמוך. עדיף למצוא חטיף טעים שאינו משמין מאוד כדי שיוכל לענות על הדחף הנפשי למשהו מתוק או מלוח, כחלק מתפריט דיאטה שפויה.
4. הקציבו זמן לביצוע קניות והגבילו גם את תקציב הקניות. ככל שתהיו פחות זמן בחנות המזון, כך עשוי להצטמצם הסיכוי שתקנו מוצרים מיותרים. נסו לרכוש רק מוצרים חיוניים, בכחלק מהמטרות של תכנית דיאטה. הדבר יכול לסייע לכם לחסוך בכסף ובקלוריות כאחד.
למרות שהטיפים המפורטים אולי מוכרים ידועים לחלקנו, חשוב לנסות לדבוק בהם, כחלק משגרת היום בזמן ביצוע דיאטה או תוכנית הרזיה. טיפים אלו יכולים לעזור כחלק מהכנה לשלב בו "נתקעים" ונתקלים בקושי לרזות או לדבוק בתפריט דיאטה, ובכלל, על כחלק משינוי אורח חיים ומעבר לצריכת מזון נכונה וכן תזונה נכונה.